Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 12:17 Bu haber 1516 kez okundu
 
Saadet, Şanlurfa’da Çatıyı Uçurdu
Şanlıurfa’da yerel seçimlerde ortak aday çıkarmayı planlayan muhalefet kanadı Saadet Partisi’nin azizliğine uğradı. Çatı büyükşehir belediye başkan adayı Sabahattin Cevheri dışında karşılık bulmadığı belirtiliyor.
SİYASET Haberi
Saadet, Şanlurfa’da Çatıyı Uçurdu

31 Mart yerel seçimleri öncesi aday belirmek son gün yarın. Bu kapsamda Şanlıurfa’da muhalefet kanadınının merkez ilçe adayları için beliryicilik rolü verdiği Saadet Partisi aday bulmakta sıkıntı çekiyor. Parti içi anlaşmazlıkların olduğu ileri sürülen SP’de ilçede karşılığı olan adayların partide bazı kesimlerin engeline takıldığı iddia ediliyor.

HDP ve CHP’nin destek verdiği büyükşehir belediye başkan adayı Sabahattin Cevheri dışında merkez ilçe adaylarının belirlenmesinde rol üstlenen Saadet Partisi 2 merkez ilçeye eski AK Parti aday adaylarını aday gösterirken, Eyyübiye ilçesi için de aday bulmadığı ileri sürüldü.
Aday bulamayan SP yöneticilerinin fikir ayrılıklarına düştüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor. Urfa’da yüzde 1’lik oy oranına sahip partinin bu sorumluluğu kaldıryamacağı yorumları daha önceden de yapılmıştı. Ancak buna rağmen parti aday belirlenmede etkin rol verildi.
Öte yandan Eyyübiye için aday bulmayan SP’nin CHP’nin aday göstermeyi düşündüğü Sinan Kılıç’a destek vermeyi planladığı bildirildi.
Muhalefet kanadı aday belirme konusunda görüşmeleri bugün tamamlayacağı belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet,, Şanlurfa’da, Çatıyı, Uçurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı