Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 11:53 Bu haber 1417 kez okundu
 
PFDK’dan Şanlıurfaspor ve Karaköprü Belediyespor’a Ceza
(Ruha Haber Ajansı RHA)-Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Şanlıurfaspor’a 5 Bin lira para cezası ve Karaköprü Belediyespor teknik direktörü Hüseyin Dağ’a 1 maç ceza ve Bin 500 lira para cezası verdi.
SPOR Haberi
PFDK’dan Şanlıurfaspor ve Karaköprü Belediyespor’a Ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’dan Şanlıurfaspor ve Karaköprü Belediyespor’a ceza geldi.Kurul, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Karaköprü belediye spor teknik direktörü Hüseyin Dağ’a 1 resmi müsabakadan men cezası ve Bin 500 TL para cezası verdi. Şanlıurfaspor’a ise Zonguldak Kömür Spor maçında özel güvenlik görevlisi bulundurması gerekçesiyle 5 Bin TL para cezası cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun aldığı kararda şöyle denildi:”

KARBEL KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR Kulübü teknik sorumlusu HÜSEYİN DAĞ’ın, 10.02.2019 tarihinde oynanan ERZİN BELEDİYESPOR – KARBEL KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 1.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
ŞANLIURFASPOR Kulübünün, 10.02.2019 tarihinde oynanan ŞANLIURFASPOR – ZONGULDAK KÖMÜRSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verildi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: PFDK’dan, Şanlıurfaspor, ve, Karaköprü, Belediyespor’a, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı